Готуюсь до Кубку Львова УКХ

Перебуваючи у походах в Карпатах, постійно зіштовхуюсь з думкою електровідновлення до апаратури. Адже перебування в горах завжди переповнює думками про роботу в таких умовах, як чистий ефір, висота, тиша – радіоаматорська романтика.
От наближується Кубок Львова на УКХ. Думками я вже високо в горах, антени, робота в змаганнях, та й просто ефір гір. Нещодавно придбав портативну станцію саме для таких цілей.
Параметри:
частоти 145 та 432 МГц
потужність 1 та 5 Вт
акумулятор 1800 мА/г (Li-Io)
FM радіо, ліхтарик тощо.
В режимі RX по паспорту струм споживання 75 мА, в режимі TX – 1400 мА. Це надто дорого для умов походу.
Добре, коли є поруч розетка, як минулого року на г.Корчанці. Але хочеться незалежного походу, не бути прив”язаним до однієї точки та залежним від неї.
Рік назад я використовував сонячні батареї для заряду кислотних акумуляторів. Тут було важливо контролювати рівень заряду, напругу на акумуляторі. А от у випадку з літієвими акумуляторами пісня інакша. В моєму випадку у комплект станції входить кишеня-зарядка з окремим блоком живлення. Блок живлення видає постійну напругу 9В і максимальний струм 500 мА, які подаються на кишеню-зарядку. В ній знаходиться схема зарядки літієвого акумулятора станції. Зарядка видає на акумулятор 8,4В при струмі 400мА.
Моя одна сонячна батарея при прямому сонці дає напругу 21,5В (без навантаження). А максимальний струм 670 мА. Таким чином, тих параметрів повністю вистачає для того, щоб замінити блок живлення.
Сьогодні вранці, на дачі, в своєму мотлоху плат знайшов 5-ти вольтову Крен-ку і декілька діодів, щоб підняти напругу до 9В. Експеримент вдався! Якщо бути точним, то 8,9В виявилося мало. Додав ще діод. Напруга піднялась до 9,3В. Струм заряду став відповідати тому, що йде з рідного блока живлення.
Таким чином надіюся, що сонечко допоможе не тільки чудово провести час у горах, а й бути активнішим в ефірі.
Надіюся, що мої досліди наштовхнуть Вас на цікаві ідеї.
73! de UT3WX Andy

yiquaLh

It's only fair to share...Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0