Як я (не)прийняв участь в “Карпатських Далях”

Дозвольте додати і мінізвіт від себе (перепрошую, якщо текст не для головної сторінки, але поки-що відповіднішого розділу немає).

Ці вихідні провів в с. Поляниця біля Буковелю разом з сім’єю і, звичайно, радіо. Прихопив із собою свій портативний комплект на основі Yaesu-FT817, а також постійно мав ввімкнену мобілку Wouxun UV6. Відпочинок планувався досить цивільним, то ж тривалих походів в програмі не було, лише прогулянки по найближчих полонинах — саме чудова нагода випробувати антени, акумулятори, і злагодженість спорядження.

Отже в п’ятницю пішов в напрямку до гори Хом’як. Склавши антену просто на лісовій дорозі, навіть не на галявині, дав виклик і майже зразу мені відповів Адріан US5WFN! Потім вийшов на відкритіше місце і провів QSO із UT8UD, котрий саме сходив з Говерли. Фото з видом з моєї точки на той момент:

q0mZtZz

Потім ще працював із UT4UQX, будучи на оглядовому майданчику на одному з витягів, і використовуючи портативку та антену Nagoya NA771,

S7Z5Wt7

На наступний день було навіть цікавіше. Вийшов з колегою пройтися до гори Довга 1300+ метрів (верхня станція витягу №12) та по однойменній полонині. Радіо, ясна річ при мені :)

LhbJo9a

Швидко склав свою ягі і одразу отримав відповідь від Ярослава UR5SBD та Дмитра UR5SFL, котрі саме розгорнули антени на позиції (KN28LE) для змагань ”Карпатські Далі”, що мали початися за годину. Я чув про ці змагання, але якось і не здовадувався, що вони проводилися саме в той день. То ж колеги швидко заагітували і  настановили мене щодо техніки роботи в змаганнях (мусів позадавати трохи дурних запитань, бо ще не брав участі в жодному контесті).

Отже рішення прийнято — знайомий йде сам донизу, а я затримуюся на полонині щоби хоча б на годину взяти участь в змаганнях. Ну, і що не кажи, а смартфон це потужний інструмент радіоаматора: подивився свої координати, сконвертував їх в квадрат QTH — вийшло KN28EJ  — і вперед облаштовувати позицію.

Позиція вийшла така:

e1uu7Zc

“Щоглою” служить шестиметрова вудочка, котра зазвичай використовується для підняття чвертьхвильвого вертикала на 15м. Прикріплена до забитого в грунт алюмінієвого кутника. Антена 4 ел. DK7ZB. Радіо в рюкзаку, там же смартфон та олівцем із записником. Рюкзак під час роботи  вдягається на груди, що дозволяє вести роботу практично на ходу та під помірним дощем. Дощ, власне, і почався. За 15 хвилин, що залишалися до старту, я ще встиг попрацювати з такої позиції із UR5BGE (у Борщові, KN28XS, дистанція 135 км) та UR5SHM/M (в Делятині).

В тесті зміг пробути не більше 15 хвилин — розпочався сильний дощ з градом — треба було втікати. Але до того встиг провести найдальше на той день QSO: UR5YGC із KN38KM, 185 км! Насправді позиція не була такою, за яку хотілося застудитися, бо я був ефективно відгороджений хребтами на 300 м вищими за мою точку. На фото вище видно, до я мав тільки одне маленьке віконце на Схід між горами Хом’яком і Синяком. Пішли б ми тоді на Синяк, ото було б діло… Далі 10 км додому,

3UJnyRg

Ввечері ще працював на 15м QRP.

Що ж, хоч я формально і не взяв участь у контесті, але позитиву отримав море.

 

It's only fair to share...Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0