Звіт про роботу US5WFQ і UR5WLE в Кубку Львова і не тільки

Вітання шановному товариству! Дозвольте поділитися враженнями по нещодавній пригоді.

Отже, досвід попередніх етапів чіткий — треба вилазити повище і подалі. Так і весь процес значно більш захоплюючий стає, та і бали за кожен зв’язок тішать. Звичайно, ж і без вдосконалення технічної частини і операторського вміння не можна обійтися.

Висновки доволі прямолінійні, але навіть щоби підійти до їх реалізації знадобилося багато нічних годин витріщання в Google-мапи, графіки висот, і сайт з конструкціями антен, в намаганні задовільнити систему умов: візьмеш затяжке обладнання — не вийдеш нагору, заслабке — не будуть чути, щось потужніше — з’їсть акумулятор, etc. etc. В результаті вирішив працювати з Говерли, бо з неї і видимість на Львів без перешкод, добратися нескладно, і сходження коротке.

Щодо техніки. Відразу поділюся деталями свого гірсько-оптимізованого комплекту. Я, до речі, працюю виключно /P.

Антену вирішив зробити 7-елементну Ягі, 50 Ом, триметровий бум, оптимізовану на FM-ділянку, http://dk7zb.darc.de/2m-short/7-ele-300.htm. Бум з квадратної алюмінієвої труби, 20×20 мм, розбирається на 3 частини. Кріплення елементів через бум за допомогою пластикових кабельний гермовводів, як показано тут, http://dk7zb.darc.de/PVC-Yagis/3-2-mm-Ring_1.jpg . Купив їх тут, https://shop.nuxcom.de/product_info.php?products_id=636 . Враження від використання не повністю задовільне. Проте такий спосіб дозволяє перевозити директори і рефлектори, не маючи на них нічого накрученого, тобто з меншим ризиком їх погнути, а також дозволяє максимально швидко складати антену.

Швидко перескладати антену, власне, потрібно було між етапами бо на тому ж бумі складалася 10-ел на 70см, http://dk7zb.darc.de/PVC-Yagis/10-Ele-70cm.htm .

Як щоглу використовував 12-метровий склопластиковий телескоп від Spiderbeam. Потужна річ, витримає і невеличкий стек, але трохи важкувата, біля 3 кг.

Трансівер, як завжди, Yaesy FT-817nd (5 ВТ вих. потужность у всіх режимах на коротких і УКХ) — просто гарне маленьке радіо.

Акумулятор LiFePo4 (літій-ферофосфат) 12 А/год. LiFePo4, це найкраща з доступних зараз технологій для нашого застосування, нічого більше і не скажеш.

The last but not the least, як то кажуть — кабель. Довелося взяти метрів з 12 грубого 8D-FB. Ваги додало суттєво, але колупатися над антеною щоби виграти 3 дБ підсилення для того щоби потім погасити його в нездалому кабелі — це не по-нашому.

ПОХІД

Закінчивши готувати всю цю господарку впродовж майже всієї ночі з п’ятниці на суботу і ще трохи зранку, стрибнув в машину, заїхав по Олександра UR5WLE, та ще по одного колегу, Артема, та взяли курс на Ворохту. Десь по 5-ти з половиною годинах дороги припаркуваляся біля Заросляка
NHM1OKj

Далі — 4,3 км за зеленим маркуванням.

BO7ZZSf

CjFYjvk

q1NtIc5

d3Ize9c

По розташуванню план був такий, якщо погода буде погана або просто непевна, ховаємося в сідлі між Малою Говерлою і Говерлою, а тоді вже в 5-й ранку піднімаємося тільки з антенами щоби встигнути до змагань. Але на наше щастя погода була чудова, то ж ми вирішили ночувати просто на вершині. (Хоча це, навіть і за найкращих умов, теж не назвеш мудрим вчинком :) )

На вершину вийшли щойно як стемніло. Відразу розкинули намети і якнайшвидше ставимо антени бо треба все протестувати.

craBySm

OB7SeKJ

Dnl7qYb

N8L7o30

За хвилин 15 антена складена і піднята. Тестуємо зі Львовом, там Андрій UT3WX, і ще дехто з колег. Навіть з 250-ма міліватами з моєї сторони і 100 мВт від Андрія чутність чудова, все працює як треба. Можна повечеряти і спати.

ЗМАГАННЯ

Зранку погода не менш гарна. Єдине, що нас непокоїть перед змаганнями — ми не знаємо, який наш квадрат. Інтернет тягне паскудно, qthlocator.free.fr відкритися не встигне… Добре, що я згадав, що колись стамим на телефон спеціальну прогу. Квадрат є, все решта готове. Для ідеальних умов бракує тільки столика, де писати, бо на коліні важко, деколи навмисне тягнеш QSO, повторюючи кореспондентові непотрібну інформацію бо просто тяжко писати.

kcnSCzm

tTJsffd

jtKtXcn

G6h2ubz

Все решта суперово, було б тільки більше станцій з якісними антенами…

ЦЕ ЩЕ НЕ ВСЕ

Ну дійсно, вилізти на Говерлу з кілограмами заліза і зразу злізти по змаганнях? Так і залишити найвищу вершину України досі не активованою в міжнародній гірській програмі SOTA, ніби-то ми не центр Європи? Ні! Перевертаю антену у вертикальну поляризацію і кличу на 145.500, тутже і Віктор US5WCP зі Львова підказав референцію — UT/CA-001. За пів години десяток файних QSO і всім рекламую SOTA, бо то суперова тема.

Us0db 11:35 Josyp

Ur5rbq 11:53

Us5wcp 11:43

Ur5yae 11:45 kn28xg

Ur4dwp 11:57 Vasyl

Ux0dz 12:01

Ur5bc 12:03

Ur5dfp 12:06

Ur5bfc 12:12

Ur5spm 12:14

K8mVB3g

U90QLq3

u7tNaTm

 

І ЦЕ ЩЕ НЕ ВСЕ

А далі згадую, що йде CQ WW VHF contest — антену знову в горизонтальну поляризацію, і чую повно станцій. Але найліпше те, що і вони мене чують, то ж за наступних хвилин тридцять маю зв’язки із

Ha6w kn08fb

S56p jn76po

Yo5ocz kn17ul

Yo5das kn17do

Oe3pvc/p jn88ld

Найдальший зв’язок — зі Словенцями — 712 км із 5-ма Ватами. Ну чим я не hilltopper :)

НУ ВСЕ ВЖЕ ТРЕБА СХОДИТИ

Ну а далі скоро вних і вперед бо завтра на роботу.

Ще трохи фото машого мікрорадіоекспедиційного табору і походу.

GS1Elkp

 

85Rc414

3FOA5n7

CcVETjm

MuGcYas

ВСЬО!

InLFagy

It's only fair to share...Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0