Логер N1MM Plus

Модератор: UW1WU

Аватар користувача

TOPIC_AUTHOR
UW1WU
Модератор
Модератор
Повідомлень: 146
З нами з: 22 грудня 2015 23:34

Логер N1MM Plus

Повідомлення UW1WU »

Також важливими є параметри, що встановлюються у вкладці "Функц.клавіші".

Мова йдеться про роботу телеграфом.
В першу чергу, треба визначитися в необхідності передачі так званих незначущих нулів (leading zeros). Це, наприклад, передача 001 проти 1, 023 проти 23.

Далі треба визначитися в необхідності передачі скорочених цифр. "Т" чи "О" проти нуля, "N" проти 9 та інше. Є різні схеми застосування цього правила. Але, з власного доствіду, не слід зловживати, бо іноді вводить у ступор приймання 3-4 літер замість цифр, наприклад ENN A2NA :D :D :D Я використовую заміну для нулів та дев"яток (TN).

Решта параметрів на вкладці на даному етапі я рекомендував би не рухати. Тисну кнопку "ОК" для застосування змін.
57.jpg
57.jpg (162.83 Кіб) Переглянуто 46 разів
Далі буде
Аватар користувача

TOPIC_AUTHOR
UW1WU
Модератор
Модератор
Повідомлень: 146
З нами з: 22 грудня 2015 23:34

Логер N1MM Plus

Повідомлення UW1WU »

На цьому малюнку використання лога N1MM у моді телетайп (RTTY). Цей пункт я навожу для інформації. Тут є досить багато варіантів поєднання програмного забезпечення сторонніх розробників для формування та обробки телетайпних сигналів з логом N1MM. Кожний з них має і свої плюси, і свої мінуси. Лог може працювати з такими "двіжками" як MMTTY, MMVARI, 2Tone, FLDigi. На малюнку моя конфігурація. Тут також є варіанти - використовувати лінію FSK інтерфейса при передачі, чи використовувати зформований звуковою картою сигнал. Та інш. Хто не планує працювати RTTY, можна пропустити цей пункт. Хто планує - все-одне прийдеться "потанцювати з бубном" самому. Ну така вже тут специфіка. Дуже важливим є той момент, що при роботі RTTY має бути відкрито додатково вікно цифрового інтерфейсу. Він відкриється у випадку вірно проведеної конфігурації.

58.jpg
58.jpg (142.15 Кіб) Переглянуто 38 разів

Окремо треба сказати, що лог N1MM також може працювати у змаганнях в моді FT8 з "двіжками" WSJT/JTDX, MSHV. Конфігурація для роботи у змаганнях таких як CQ WW VHF цією модою - це також окрема тема.
Приклад - установки за замовчуванням майже співпадають з необхідним. Знов трошки танців і знов під бубен :-)
У широкому доступі на інтернет ресурсах є хороші керівництва користувача інтеграції логера N1MM з WSJT/JTDX, MSHV для роботи у змаганнях модою FT8, де детально та покроково розписана ця процедура.
61.jpg
61.jpg (123 Кіб) Переглянуто 36 разів


Далі буде
Аватар користувача

TOPIC_AUTHOR
UW1WU
Модератор
Модератор
Повідомлень: 146
З нами з: 22 грудня 2015 23:34

Логер N1MM Plus

Повідомлення UW1WU »

Цим малюнком я хочу нагадати про можливість оперативно замініти, вибравши необхідну мову інтерфейса.
59.jpg
59.jpg (141.49 Кіб) Переглянуто 37 разів


Далі буде
Аватар користувача

TOPIC_AUTHOR
UW1WU
Модератор
Модератор
Повідомлень: 146
З нами з: 22 грудня 2015 23:34

Логер N1MM Plus

Повідомлення UW1WU »

У цьому коротенькому описі я хотів розказати про Мій особистий досвід початку використання Contest Logger N1MM +
Встановив, налаштував. Ніби працює. А як користуватися, - на які кнопки тиснути, як перемикати, чи можна зробити і як аудіо запис на комп"ютері проведених зв"язків, як зформувати звіт, як зформувати файл для відправки в логи, що розміщені на інтернет ресурсах, таких як LoTW, ClubLOG, HRDLog, EQSL.cc та інші. І ище багато-багато питань, які виникають, коли починаєш працювати з логером N1MM. Але саме головне, що я хотів сказати, - не такий страшний і не такий складний той N1MM, щоб не спробувати його встановити і не почати роботу з ним у змаганнях. Безумовно, існують питання "Висшого пілотажу". Але потреба в таких рішеннях виникає набагато пізніше, ніж початок роботи. До таких питань можна віднести роботу у режимі SO2R, організація командної роботи по мережі, віддалене підключення і робота станції -remote controlled station та інші. Тому -


Далі буде.
Відповісти

Повернутись до “ПЗ логери для радіоаматорського зв"язку”