LM Contestsoftware by DL8WAA

Радіоаматорське ПЗ (логи, калькулятори, цифрові види, розрахунки та інше )

Модератор: UW1WU

Відповісти
Аватар користувача

TOPIC_AUTHOR
UR5WCW
Супермодератор
Супермодератор
Повідомлень: 97
З нами з: 04 січня 2016 08:25
QTH: Львів

LM Contestsoftware by DL8WAA

Повідомлення UR5WCW »

Вітаю учасників форуму!

Виникла ідея поділитися своїм досвідом по програмах для контестів, конвертерам форматів журналів та іншого.
Отож, розпочну з цієї програми, яка називається LM Contestsoftware, автором якої є DL8WAA.
Цей позивний відомий тим, хто активно займався та займається DX QSO.

Так от, перш за все програма буде цікава тим, хто логи під час контестів пише на папері, а потім потрібно відсилати звіт в форматі Сabrillo.
Програма являє собою так званий “contest post processor”. То б то, можна ввести QSO вручну, а потім конвертувати в формат, який потрібно.
Можна також імпортувати журнал з іншої програми і обробити його.

Де-які з основних функцій:
Імпорт: Cabrillo, STF, ADIF, CT 8/9/10, NA 9/10, QW 4, любі текстові файли
Експорт: Cabrillo, STF, ADIF, RES, Swisslog, dBase (“LOG-Projekt” structure)
Редагування: вставка, додавання, видалення, переміщення або копіювання QSOs
Статистика по множнику
Витяг зазначеного діапазону QSO в новий лог.

Програма безкоштовна і повністю функціональна.
Мови інтерфейсу - Англійська, Німецька.

Однак інтерфейс інтуітивно зрозумілий та зручний в роботі.

Перелік контестів, які підтримуються програмою, можна подивитись ТУТ

Нажаль, найновіша версія з номером 4.10 датується 2013 роком, однак програма залуговує уваги.
Пряме посилання для завантаження - DOWNLOAD

Зображення

В разі виникнення питань по програмі, звертайтесь... Якщо зможу, буду відповідати прямо в темі, можливо буде цікаво всім.
=== UR5WCW (Vlad)
73!

US5WFO
Site Admin
Site Admin
Повідомлень: 9
З нами з: 15 листопада 2015 19:39

Re: LM Contestsoftware by DL8WAA

Повідомлення US5WFO »

Велике дякую за ініціативу, дуже цікава тема , так як дана інформація є дуже актуальна і цікава, мало людей використовує ПЗ і тому навчання це завжди супер.
Маю надію долучусь до опису пізніше.
Буду дуже вдячний за поглиблений опис по роботі з Українським ПЗ , тиму MixW3 , UR5EQF_Log 3 ці програми це не лише логи а і дуже хороші для роботи цифровими видами.
Ще раз сильно дякую.
Аватар користувача

UW1WU
Модератор
Модератор
Повідомлень: 98
З нами з: 22 грудня 2015 23:34

Re: LM Contestsoftware by DL8WAA

Повідомлення UW1WU »

Доброго дня, шановні колеги!
Зроблю спробу додати до теми своє бачення на це питання.

Перш за все, розглядати програмне забезпечення для контестінгу слід провівши дослідження зі статистики ПЗ, що використовуються у таких заходах як CQ WW, WRTC та подібні. Публікації з такою статистикою з"являються періодично в інтернеті. І немає жодної причини не довіряти професіоналам. Отже, з ресурсу http://www.wrtc2014.org/radios-and-software-used/ дізнаємося, що найпопулярнішими у світі є контест-логи WINTEST, N1MM, WRITELOG. Як на мене, це дає однозначну відповідь - утворився певний стандарт ПЗ для контестінгу. І тому найефективнішими у використанні будуть програми подібні на них за функціональними можливостями, або безпосередньо вони самі.

По-друге, більшість наявної в нас техніки зв"язку та обчислювальної техніки підумовлює їх сумісну роботу. Тобто існує певний стандарт апаратного (за допомогою відповідних до моделей апаратів інтерфейсів) та логічного (за допомогою ПЗ) з"єднання трансивера та комп"ютера. Воно є технічно нескладним, але дає чудовий результат. Ми маємо можливість працювати з клавіатури, натискаючи на функціональні клавіші, викликаючі до виконання певний набір функцій (макроси), або навіть, одну ENTER, чергове натискання на яку веде до виконання наступного за логікою роботи макроса (режим роботи ESM - ENTER SEND MESSAGE), - немає потреби на протязі багатьох годин молотити на маніпуляторі, що веде до фізичної втоми і навіть, виснаженню організма. Можемо організувати два робочих місця для одночасової роботи одним оператором з двох радіо (SO2R), можемо організувати роботу декількох робочих місць за допомогою компбютерної мережі і навіть віддалених робочих місць, які працюватимуть в автоматичному режимі. Не кажучи вже про такі "дрібниці", як автоматизовані процеси керування перемиканням діапазонів, видом випромінювання, перестройкою по частоті, вмикання та керування RIT/XIT, моментальне отримання звітів, статистики, тобто, - результатів своєї роботи у контесті. Також слід зауважити можливість автоматизації процесів використання техніки SDR у якості діапазонної панорами, а також, скімерів у режимі телеграфа та цифрових видів.

Відносна технічна нескладність з"єднання приймально-передавальної техніки з обчислювальною дає нам можливість один раз і назавжди позбутися такого анахронізму, як паперовий журнал (звіт) з багаточисельними непотрібними додатковими маніпуляціями, що ведуть до збільшення кількості помилок та зовсім неефективної втрати дорогоцінного часу.


Отже, ближче до контест-логів, - WINTEST, WRITELOG є платними програмами з непомірними для більшості з нас розцінками. Але не все так погано у цьому світі :-) Є декілька програм безкоштовних, але тим не менш, які мають функціонал, що непоступається платним і є закінченим програмним продуктом високої якості. Серед них - N1MM(classic), N1MM(plus), TR4W, 5M Contest. Можна додати менш розповсюджені AALog, HXlog. Окремо для цифрових видів зв"язку - MixW та UR5EQF-log, або розширення для цифрових видів для N1MM, TR4W, 5M Contest.
Для колег, що цікавляться контестінгом, моя порада не розкидати свою увагу та зусилля на пошук чогось екзотичного. Все вже давно перепробувано, відпрацьовано не одна тисяча зв"язків під час контестів та зроблені відповідні висновки - основний з них - обов"язкове поєднання ПК з TRCVR та ніяких паперових журналів!
Востаннє редагувалось 13 січня 2016 14:31 користувачем UW1WU, всього редагувалось 1 раз.
Аватар користувача

UW1WU
Модератор
Модератор
Повідомлень: 98
З нами з: 22 грудня 2015 23:34

Re: LM Contestsoftware by DL8WAA

Повідомлення UW1WU »

Що стосується безпосередньо LM Contestsoftware by DL8WAA - непогана програма. Колись користувався щоб перетворити паперовий лог EN20w, EN85W, EO12WFS,EN150W, EM20WOC та інш. до електронного вигляду.
Єдине, по пам"яті, - не можна вводити куесо проведені цифрою та FM. Поправте, Володимир, якщо я неправий у цьому.

Додам, що подібний функціонал є у таких програм як - PaperQSO від UT5UKW, CabrInp від UT2UZ.
Аватар користувача

TOPIC_AUTHOR
UR5WCW
Супермодератор
Супермодератор
Повідомлень: 97
З нами з: 04 січня 2016 08:25
QTH: Львів

Re: LM Contestsoftware by DL8WAA

Повідомлення UR5WCW »

US5WFO писав:Велике дякую за ініціативу, дуже цікава тема , так як дана інформація є дуже актуальна і цікава, мало людей використовує ПЗ і тому навчання це завжди супер.
Маю надію долучусь до опису пізніше.
Буду дуже вдячний за поглиблений опис по роботі з Українським ПЗ , тиму MixW3 , UR5EQF_Log 3 ці програми це не лише логи а і дуже хороші для роботи цифровими видами.
Ще раз сильно дякую.
Ну в принципі розглянемо і Мікс. До речі Мікс3 майже нічим не відрізняється від Мікс2, за де-якими маленькими розбіжностями. Правда для проведення регулярних QSO достатньо і версії 2.
UR5EQF лог не попадався і не користувався ним. В якості реглярного логу в себе викристовую Logger32. Для контестів - N1MM+.
Но, але все поступово :)
=== UR5WCW (Vlad)
73!
Аватар користувача

TOPIC_AUTHOR
UR5WCW
Супермодератор
Супермодератор
Повідомлень: 97
З нами з: 04 січня 2016 08:25
QTH: Львів

Re: LM Contestsoftware by DL8WAA

Повідомлення UR5WCW »

UW1WU писав: Перш за все, розглядати програмне забезпечення для контестінгу слід провівши дослідження зі статистики ПЗ, що використовуються у таких заходах як CQ WW, WRTC та подібні. Публікації з такою статистикою з"являються періодично в інтернеті. І немає жодної причини не довіряти професіоналам. Отже, з ресурсу http://www.wrtc2014.org/radios-and-software-used/ дізнаємося, що найпопулярнішими у світі є контест-логи WINTEST, N1MM, WRITELOG. Як на мене, це дає однозначну відповідь - утворився певний стандарт ПЗ для контестінгу. І тому найефективнішими у використанні будуть програми подібні на них за функціональними можливостями, або безпосередньо вони самі.
В більшості випадків wrtc можна брати за базу, але.. Якщо крім контестингу брати до уваги ще й DXing, то альтернативи N1MM наразі я не бачу. Правда погоджуюсь з тим, що кожному своє і платне ПЗ для більшості наших аматорів - це розкіш. Як приклад HamRadio Deluxe.
UW1WU писав:Відносна технічна нескладність з"єднання приймально-передавальної техніки з обчислювальною дає нам можливість один раз і назавжди позбутися такого анахронізму, як паперовий журнал (звіт) з багаточисельними непотрібними додатковими маніпуляціями, що ведуть до збільшення кількості помилок та зовсім неефективної втрати дорогоцінного часу.
Виклавши невеличкий огляд, я переслідував перш за все те, що багато аматорів до тих часів ведуть паперові логи. Сам знайомий з багатьма з таких людей. Тому, ця тема лише в якості допомоги при конвертуванні паперових логів в електронний вигляд. Але, давайте не будемо теми по конкретному ПЗ забивати повідомленнями з дискусіями. Хоча, це ідея - створити невеличкий підрозділ на форумі в якості флудилки, де можна буде обговорювати різні теми, які, в тому числі, не торкаються радіо.

UW1WU писав:Єдине, по пам"яті, - не можна вводити куесо проведені цифрою та FM. Поправте, Володимир, якщо я неправий у цьому.
Ні. В режимі DXPedition можливо вводити QSO в тому числі й FM, RTTY, PSK, WSJT, HELL, THROB та інші.
Просто коли Ви вводите QSO в режимі певного контесту, наприклад CQWW CW, то Вам не дозволяє змінити моду, яка відрізняється від моди контесту.
=== UR5WCW (Vlad)
73!
Відповісти

Повернутись до “Софт”