Тема загальних питань

Форум для всіх радіоаматорів-початківців.

Модератор: UW1WU

Відповісти

TOPIC_AUTHOR
UR5WCW

Тема загальних питань

Повідомлення UR5WCW »

Якщо Ви вирішили займатись радіоаматорством, то ця тема створена для Вас. Тут можете задавати питання, з чого почати, куди звернутись, як оформити позивний та інше.

Адміністрація форуму та члени Львівського клубу короткохвильовиків постараються Вам допомогти.

TOPIC_AUTHOR
Andr

Re: Тема загальних питань

Повідомлення Andr »

Доброго дня.
Я хотів би отримати позивний, щоб працювати в аматорських діапазонах на 2м і 70см.
Підкажіть, як правильно підготуватися до складання іспиту, яку заяву куди писати,
Що читати, і т д.
Чи УДЦР це єдине місце де можна отримати позивний, чи є ще якісь способи.

TOPIC_AUTHOR
UR5WCW

Re: Тема загальних питань

Повідомлення UR5WCW »

Andr писав:Доброго дня.
Я хотів би отримати позивний, щоб працювати в аматорських діапазонах на 2м і 70см.
Підкажіть, як правильно підготуватися до складання іспиту, яку заяву куди писати,
Що читати, і т д.
Чи УДЦР це єдине місце де можна отримати позивний, чи є ще якісь способи.
Андрію, іспит на радіоаматорську ліцензію або дозвіл здається через кваліфікаційно-технічну комісію (КТК), яка діє на підставі наказу УДЦР.
Іншого шляху отримати позивний немає. Та й складного нічого немає.
Для початку Вам необхідно ознайомитись з Регламентом аматорського радіозв'язку України - http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/z0205-11/. Регламент потрібно знати. В самому Регламенті є вимоги для категорій, то б то об'єм знань для кожної категорії. Для третьої (початкової) категорії складання іспиту проходить у вигляді співбесіди. В принципі, Вам потрібно нагадати собі курс фізики за 10 клас, розділ електрики. Потрібно знати структуру радіоаматорських позивних в Україні, радіоаматорську абетку та ін. Всі вимоги є в регламенті.
Для складання такого іспиту Вам необхідно написати заяву про намір скласти кваліфікаційний іспит і надати до КТК.
В принципі, у Львові, Вам потрібно звернутись до секретаря КТК - Ігора, UR4WG. Заяву можна написати в нього на місці. Якщо Ви хочете ознайомитись з її змістом, то подивіться тут - http://lkk.org.ua/dokumenty-udsr/
Телефон секретаря я Вам направив приватним повідомленням на форумі, щоб його не публікувати. Зверніться до нього, він розкаже все в деталях, допоможе і підготує Вас для здавання іспиту, якщо потрібно.
Стосовно Вашої апаратури - після здавання іспиту, Вам нададуть довідку про складання іспиту, та необхідно скласти ще Акт обстеження апаратури, який також необхідно подати по УДЦР. Тому, як будете на іспиті, принесіть з собою типа та марку своїх апаратів, серійні номери та ін. Але детально, думаю, Ігор Вам все розкаже.

TOPIC_AUTHOR
Andr

Re: Тема загальних питань

Повідомлення Andr »

Дякую за допомогу.
Пішов качати і читати регламент, і згадувати курс фізики за 10 клас :D
Наважуся, подзвоню і спробую здати :)

В мене лише 2 портативні рації. їх також треба реєструвати?
а baofeng uv5r мабуть взагалі немає ніякого серійного номера :D

TOPIC_AUTHOR
UR5WCW

Re: Тема загальних питань

Повідомлення UR5WCW »

Andr писав:Дякую за допомогу.
Пішов качати і читати регламент, і згадувати курс фізики за 10 клас :D
Наважуся, подзвоню і спробую здати :)

В мене лише 2 портативні рації. їх також треба реєструвати?
а baofeng uv5r мабуть взагалі немає ніякого серійного номера :D
Не потрібно боятись. Домовтеся з UR4WG, він довгий час працює з дітворою,вчить радіо.. А крім того нюанси для початкової категорії може розповісти. Як він мені повідомив, засідання КТК планується на кінець лютого-березень. Час є.

Так, потрібно зареєструвати, а навіть на них можна отримати дозвіл і Ви вільно зможете пересуватися містом з "болтушкою".

TOPIC_AUTHOR
Andr

Re: Тема загальних питань

Повідомлення Andr »

Не потрібно боятись. Домовтеся з UR4WG, він довгий час працює з дітворою,вчить радіо.. :D :D

А по віку обмеження э?)))
ато мені 29)))) майже пенсіонер))

TOPIC_AUTHOR
UR5WCW

Re: Тема загальних питань

Повідомлення UR5WCW »

Andr писав: А по віку обмеження э?)))
Ні немає.

TOPIC_AUTHOR
Andr

Re: Тема загальних питань

Повідомлення Andr »

Дякую за підказки і допомогу! Дозвіл і позивний отримано :D
Аватар користувача

UW1WU
Модератор
Модератор
Повідомлень: 172
З нами з: 22 грудня 2015 23:34

Re: Тема загальних питань

Повідомлення UW1WU »

Вітаю з такою подією :) ! Велком до нашого гурту. Які, якщо не секрет, плани в плані радіо? Якщо потрібна порада, допомога, звертайтеся.

TOPIC_AUTHOR
Andr

Re: Тема загальних питань

Повідомлення Andr »

Дякую! Радий шо нарешті всетаки знайшов місце де можна попитати про те шо на просторах інтернету не завжди легко знайти початківцю.
В планах поки нічого особливого :) Хочу поняти як все працює. Якшо затягне то буду пробувати працювати через супутники і може прикуплю шось серйозніше може yaesu ft-857d :D попробую інші діапазони.
Аватар користувача

UW1WU
Модератор
Модератор
Повідомлень: 172
З нами з: 22 грудня 2015 23:34

Re: Тема загальних питань

Повідомлення UW1WU »

Успіху! Пропозиція залишається в силі. По мірі, як будуть з"являтися питання, - звертайтеся. Можна і не тільки тут. Є телефон, скайп та багато іншого.

TOPIC_AUTHOR
Andr

Re: Тема загальних питань

Повідомлення Andr »

UW1WU писав:Успіху! Пропозиція залишається в силі. По мірі, як будуть з"являтися питання, - звертайтеся. Можна і не тільки тут. Є телефон, скайп та багато іншого.
Дякую.
Аватар користувача

UT4WVA
Член ЛКК
Член ЛКК
Повідомлень: 8
З нами з: 28 травня 2024 22:15
QTH: KN29AU

Re: Тема загальних питань

Повідомлення UT4WVA »

Пам'ятка для бажаючих стати радіоаматором та отримати кличний, зареєструвати апаратуру.
(Даний текст несе лише ознайомчу функцію та не суперечить діючому регламенту.)

1. Ознайомитись з РЕГЛАМЕНТОМ аматорського радіозв’язку України(10.05.2023 № 173):
http://lkk.org.ua/wp-content/uploads/20 ... lament.pdf або https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1106-23#Text
(Також в кінці є посилання на додатки до регламенту, які містять форми необхідних документів:
https://zakon.rada.gov.ua/laws/file/tex ... 4n330.docx )
1.1. Ознайомитись з екзаменаційними програмами, відповідно до кваліфікацій радіоаматорів C,B,A, додатки 3,4,5.
При потребі вивчити та освоїти необхідні знання, відповідної кваліфікації, для успішного проходження кваліфікаційного іспиту на КТК.

2. КТК. Записатися до UR4WG (Адамовський Ігор Володимирович) до списків кандидатів на КТК, а також потім з'явитися у час і місце проведення КТК, яке буде оголошено заздалегідь.
2.1. Для проходження кваліфікаційного іспиту в КТК на отримання категорії, або підвищення рівня існуючої, необхідно підготувати документи:
- замовлення про намір скласти кваліфікаційний іспит (форма А3-1, додаток 7); (заповнити всі можливі поля, крім дати та номеру реєстрації замовлення)
- довідка про складання кваліфікаційного іспиту видається у разі успішного проходження іспиту на КТК (форма АД-1, додаток 6); (при бажанні, можна заповнити поля з власним ПІБ, решта буде заповнено під час КТК)
2.2. Для реєстрації нової апаратури, або інших змін у списках зареєстрованої апаратури:
- декларація про відповідність технічних характеристик РО зі складу АРС характеристикам типових аматорських систем з висновком видається на КТК (форма А3-2, додаток 8); (при бажанні, можна заповнити поля з власним ПІБ та адресою, решта буде заповнено під час КТК)
(Для вписування апаратури без зміни кваліфікації, достатньо лише вписати радіостанцію в декларацію про відповідність технічних характеристик РО, у такому випадку не потрібно: замовлення про намір скласти кваліфікаційний іспит та довідка про складання кваліфікаційного іспиту.)

3. Після успішного проходження КТК, Подати в УДЦР наступні документи:
- замовлення на отримання гармонізованого експлуатаційного документа АРС(форма А3-3, додаток 9); (заповнити всі поля, крім дати та номеру реєстрації замовлення)
- довідка про складання кваліфікаційного іспиту КТК (форма АД-1, додаток 6); (з вписаним на КТК успішним результатом іспиту)
- декларація про відповідність технічних характеристик РО зі складу АРС характеристикам типових аматорських систем з висновком КТК (форма А3-2, додаток 8); (з вписаними на КТК всіма радіостанціями і позитивним висновком відповідності)
- копія паспорта громадянина України(1-2ст. + прописка) + індентиф. коду;

Після обробки всіх наданих документів, УДЦР надішле рахунки на оплату послуг, і після їх оплати надіславши копії квитанцій, очікувати на гармонізований експлуатаційний документ АРС.

Форми документів також можна знайти тут: http://lkk.org.ua/dokumenty-udsr/

Зразок заповнення замовлення на отримання гармонізованого експлуатаційного документа АРС:
Зразок_замовлКличний.jpg
Зразок_замовлКличний.jpg (166.95 Кіб) Переглянуто 349 разів
Відповісти

Повернутись до “Для початківців. Все від А до Я”